pazaryeri

E-ticaret pazarının hızla büyümesi ve artan rekabet ortamında, e-ticaret sektöründe faaliyet gösteren firmalar, her zaman işlerini büyütecek yeni yollar aramak durumunda kalıyor. Ürünlerini pazaryeri üzerinde yayınlamak ise başvurulabilecek yollardan birini oluşturuyor.

Dünyada, tüketicilerin yoğun olarak kullandıkları ve ülkemizde de benzer örnekleri bulunan pek çok pazar yeri platformu, işini büyütmek isteyen e-ticaret firmaları için pek çok kolaylık sunuyor. İşte pazar yeri entegrasyonlarının e-ticaret işinizi büyütmede sağlayabileceği fırsat ve avantajlar…

E-ticarete kolay giriş

Pazar yerleri halihazırda belli bir ziyaretçi kitlesine sahip olduklarından marka bilinirliği yaratmak için ayrıca zaman ayırmak yerine direkt kazanç sağlamaya imkan tanıyor. Bu açıdan bakıldığında e-ticaret mağazanız için pazaryeri entegrasyonlarını kullanmak size kurulum aşamasında zaman kazandırabilir. Çünkü pazar yerinde bir mağaza sahibi olduktan sonra kısa bir süre içinde satış yapmaya başlanabilir.

Geniş kitlelere ulaşma imkanı

Pazar yerleri ile entegre çalışarak daha fazla kullanıcının ürünlerinizden haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Böylece ulaştığınız potansiyel müşteriler, satışlarınızı artırmanıza yardımcı olabilir. Öte yandan bu kullanıcıların e-ticaret sitenize gelmelerini de sağlayarak müşteri sadakati de yaratabilirsiniz.

Yeni pazarları test etme olanağı

Pazar yeri entegrasyonu, marka ve ürün gamınızı genişletirken size yeni pazarları maliyet etkin bir şekilde test etme fırsatı da sunuyor. Pazar yerindeki mağazanız saysinde yeni pazarlama kanallarına yatırım yapmadan önce farklı pazarların davranışlarını inceleme fırsatı bulabilirsiniz. Ayrıca uluslararası arenada hizmet veren pazar yerleri üzerinden farklı ülke pazarlarına da ulaşabilmeniz mümkün.

Rakip firmalarla karşılaştırma yapma şansı

Çevrimiçi büyük pazaryeri entegrasyonlarının bir diğer avantajı da rakiplerinizle ne derece rekabet edebildiğinizi doğrudan ölçebilme fırsatı sunmaları. Bunun için rakiplerinizin, büyük pazar alanlarında satış yapıp yapmadığını, pazarlama için nasıl bir yol izlediklerini görmek için pazar yerlerinde araştırmalar yürütebilirsiniz. Eğer henüz bulunduğunuz pazar yerlerinde satış yapmıyorlarsa o pazar yerine giren ilk firma olmanın avantajlarını da kullanabilirsiniz.

E-ticaret sektöründe ilk defa girerken ya da mevcut işi büyütürken pazar yerlerinden faydalanabilirsiniz. Bunun yanında kendi e-ticaret mağazanıza sahip olarak müşterilerinizle firmanız arasında sürdürülebilir bir ilişki kurabilirsiniz. Kullanıcıları etkileyecek bir e-ticaret sitesine sahip olmak için Tekno E-ticaret ile ücretsiz demo hesabınızı oluşturun, böylece rakiplerinizden farklılaşmak adına ilk adımı atın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>